Benim İşim Girişim İş Fikri Yarışması III.Dönem’i Başlıyor

Ekim 8, 2019 by Dogan Can0
50x70-afis_-benim-isim-girisim-1200x1680.jpg

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı ve Erciyes Teknopark A.Ş. iş birliği ile düzenlenen “Benim İşim Girişim” iş fikri yarışması ile bölgemizde teknoloji geliştirme içerikli, ticari değer taşıyan, yenilikçi iş fikirleri olan girişimci adaylarının, ekipleri ile birlikte iş fikirlerini hayata geçirmelerinin teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.

Bu yarışma ile başvuruları alınan yenilikçi iş fikirleri arasından en uygun olanları seçilerek, bir prototipe dönüştürülmesi için malzeme ve hizmet alımları kalemlerinde finans desteği sağlanacaktır. Ayrıca iş fikri sahibi girişimci adaylarına Kayseri’de kurulu bulunan ve Teknopark tarafından işletilen girişimcilik merkezi olan Sera adlı ön kuluçka ve kuluçka hizmetleri de sunulacaktır.

Başvuru Kriterleri

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Teknoloji tabanlı, gerçekleştirilebilir, yenilikçi ve ticari değere sahip iş fikri sahibi olmak
  • Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşından gün almış olmak
  • Hali hazırda herhangi bir şirketin ortaklık yapısında yer almamak
  • En az 2 kişilik bir ekibe sahip olmak

Bireysel başvuru kabul edilmemektedir.  Her takımın sadece bir iş fikri ile başvuru yapması beklenmektedir.  Birden fazla iş fikri ile başvuru yapan takımların sadece bir projesi ön değerlendirmeden geçirilecektir. Değerlendirme sonucu kabul edilecek ekiplerin eğitim ve kuluçka faaliyetlerine katılmalarında devam şartı aranmaktadır. Şehir dışından başvuran girişimcilerin, ulaşım ve konaklama işlemlerini, kendi imkanları ile gerçekleştirmeleri beklenmektedir.

Başvuru için : www.benimisimgirisim.com


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Copyright by SERA Kuluçka Merkezi 2023. Tüm hakları saklıdır. Erciyes Teknopark Bilgi İşlem Birimi