Nelerden
İlham Alıyoruz?

Problem Tespiti, İş Fikrine Giden İlk Adımdır


Sera’da amacımız; teknoloji tabanlı, katma değeri yüksek aynı zamanda ülkemizin üretim kapasitesini ve teknoloji üretme seviyesini ileriye taşıyacak iş fikirlerini hayata geçirmektir. Bu amaç doğrultusunda, iş fikirlerini üretip geliştirirken bizlere ilham veren kaynakları sizler için derledik.

1-Öncelikli Alanlar

Ülkemizin öncelikli alanları arasında yer alan konular, girişimcilerimizin gelecek vizyonlarını belirlemeyeri açısından son derece önem taşımaktadır.

Öncelikli alanlar başlığı altından yazılım, elektronik, mekanik, gıda vb. teknolojilerinden proje konularını inceleyebilirsiniz.

İlgili projeleri incelemek için tıklayınız.

Not: Açılan sayfadan “Çağrı Planı” bölümünü inceleyiniz.
2-Kalkınma Planları

Kuşkusuz ülkemiz adına önümüzdeki yıllarda atılacak adımlar, yapılacak işlerin de çerçevesini oluştumaktadır.

Kalkınma Bakanlığı tarafından hazırlanan “Kalkınma Planları” ülkemizin mevcut durumunu analiz etmekte ve problemlerini tespit etmektedir.

Katma değeri yüksek bir iş fikri, herşeyden önce bir problemi çözmeli, müşterinin temel ihtiyaçlarına yanıt vermelidir.

Bu kapsamda ülkemizin genel kalkınma planlarını ya da sektöre ve belirli bir konuya özel araştırma raporlarını inceleyebilirsiniz.
3-Trend Teknolojiler

Ülkemizin en büyük problemlerinden bir tanesi; şüphesiz teknoloji ithalat/ihracat oranında ithalat yönünde büyük bir fark olmasıdır.

Bu açığı gidermenin en hızlı yolu yurt dışında üretilen teknolojileri takip edip, kendi iş fikirlerimize inovatif bir etken olarak katabilmektir.

Yurt dışında start-up firmaların geliştirdiği teknolojileri, en kolay şekilde takip edebileceğiniz faydalı linkleri sizin için derledik.


ADRESYıldırım Beyazıt Mahallesi Aşık Veysel Bulvarı Erciyes Teknopark Tekno-5 Binası Kat:3 No:80 Melikgazi – KAYSERİTELEFON0352- 2248112e-POSTAharun.karakoc@erciyesteknopark.com