Sera Kuluçka Merkezi

Sera Kuluçka Merkezi Nedir?


Sera Kuluçka Merkezi, girişimci adaylarının teknoloji tabanlı, yenilikçi, ticari değeri yüksek iş fikirleri üretmelerini ve bu iş fikirlerini ürüne/hizmete dönüştürüp pazara sunmalarını sağlayarak başarılı girişimciler yetiştirmeyi amaç edinmiş bir kuluçka programıdır.

Sera Kuluçka Merkezi, benzeri olmayan ve tamamen özgün bir kuluçka modelidir. Girişimci adayları, Sera Kuluçka Merkezi’nde kendilerine tahsis edilen her türlü donanıma sahip ofis alanlarında çalışabilir ve süreç boyunca Sera Kuluçka Merkezin’deki eğitim, mentorluk gibi ayrıcalıklı hizmetlerin tamamından ücretsiz olarak faydalanabilirler.

Sera Kuluçka Merkezinde; Akıllı Yaşam, Akıllı Şehircilik, Mobil Uygulamalar, Robotik, Kablosuz İletişim, Giyilebilir Teknolojiler, Sağlık, Biyoteknoloji, Biyomedikal, Akıllı Eğitim, Yenilenebilir Enerji Sistemleri, Bilgi Teknolojileri ve Yazılım, Gıda Teknolojileri gibi alanlara odaklanılmaktadır.
Girişimcilik Bir Meslektir!Başarılı girişimlerin tamamının arkasında, bilinçli olarak uygulanmış bir sistematik vardır. Girişimcilik şanslı insanların başarılı olduğu, şanssızların ise tüm yatırımlarını kaybettiği “yüksek risk” oyunu değildir. Girişimcilik sistematiği olan bir meslektir.

Sera Kuluçka Merkezi, girişimci adaylarına her şeyden önce girişimciliğin meslek olduğunu benimsetirken, aynı zamanda bu mesleğin sistematiğinin öğrenilmesi için çeşitli etkinlikler ve eğitimler düzenlemektedir.

Her meslek grubunda olduğu gibi bu meslekte de yetenek gerekmektedir. Sera Kuluçka Merkezi, bu yeteneğe sahip girişimcileri bularak onları eğitmeyi, girişimcilik mesleğini edindirmeyi ve ardından başarılı işletmelere dönüşmelerini sağlayarak ülkenin kalkınmasına katkı sunmayı amaç edinmiştir.

Sera isminin çıkış noktası bitkilerin zorlu iklim koşullarında yetişmesi için kullanılan Sera’dan gelmektedir. Bitkilerin zorlu koşullarda özel korunan bir alanda, özel bir bakımla yetişmesi için Sera gereklidir. Yeni iş fikirlerinin bir tohum olduğunu ve zorlu pazar koşullarının da kış şartları olduğunu düşünürsek Sera, kış ortamında tohumların yeşermesi için mükemmel bir ortam oluşturmaktadır.Sera ile Potansiyelini Keşfet!


  • Sera’da ki ofis ortamı ve etkin kullanacağınız birçok alan size ilham vererek fikirlerinizi geliştirebilirsiniz.
  • Sera’da tüm süreçler içersinde tecrübe ve deneyim kazanma fırsatı bulabilirsiniz.
  • Sera’da diğer takımlarla bir araya gelerek fikir alışverişi yapabileceğiniz sosyal ortamlara ulaşabilirsiniz.
  • Sera’da; startup cafe ve girişimcilik stajı gibi etkinliklerle takım arkadaşlarınızı bulabilirsiniz.
  • Sera’da bulunan tüm kaynaklardan ücretsiz yararlanabilirsiniz.
  • Sera’da özellikle fikir/ürün doğrulama aşamasında potansiyel müşterilerinize erişecek imkânları bulabilir ve bu aşamada para kazanmaya başlayabilirsiniz.
  • Sera’da ki mentorluk hizmetiyle her konuda ve ilerlemeniz hakkında anında geri bildirimler alabilirsiniz.
  • Sizin ürün ya da hizmetiniz potansiyel müşterileriniz tarafından faydalı bulunmuş ise daha fazla müşterilerinizle görüşmek için etkili networklar bulabilirsiniz.
  • Ürün ya da hizmetiniz belirli bir yol kat etmişse işinizi büyütmeniz ve finansal destek almanız için yatırımcı ile görüşme fırsatından yararlanabilirsiniz.
  • Sera’da her şey sistematik olarak ve doğrulamalar yapılarak ilerlediği için güvenli bir ağ içerinde olma fırsatına da sahip olabilirsiniz
ADRESYıldırım Beyazıt Mahallesi Aşık Veysel Bulvarı Erciyes Teknopark Tekno-5 Binası Kat:3 No:80 Melikgazi – KAYSERİTELEFON0352- 2248112e-POSTAharun.karakoc@erciyesteknopark.com